CommunityBoost_r

community boost_r nspiriše, omogućava i promoviše/zagovara upotrebu tehnologije u okviru građanskih inicijativa zagovaranja odgovornosti u regionu Zapadnog Balkana. Projekat sprovode Fundacja TechSoup i Dokukino u partnerstvu sa TechSoup Global i Zašto ne, zahvaljajući podršci the National Endowment for Democracy i the Charles Stewart Mott Foundation.

POSTANI DEO community boost_r

  • Inspiriši se uvidom u najnovije i najkvalitetnije informacije, strategije i studije slučaja relevantne za tvoj projekat ili inicijativu

  • Podeli svoju priču. Naš sajt je „oglasna tabla“ za sve ideje, inovacije, projekte, poteškoće i zajedničke izazove s kojima se susreću aktivisti posvećeni transparentnosti i odgovornosti. Imaš priču koju bi želeo da podeliš? Pošalji nam je, a mi ćemo ti pomoći da je uobličiš i objaviš. Ujedno, pomoći ćemo ti da je prevedeš na druge jezike.

  • Poveži se sa drugim aktivistima Parti ideje i teme koje te zanimaju i stupi u kontakt sa ljudima koji stoje iza njih. Piši mejlove ili se poveži preko Facebooka ili hashtaga #communityboostr.

O PROJEKTU

community boost_r je startovao 2012. godine, kao informaciona platforma za sve koji su zainteresovani za upotrebu tehnologije u zagovaranju ogovornosti na Zapadnom Balkanu. Objavili smo niz informativnih članaka, video-klipova i infografika na temu transparentnosti, slobode informisanja i dostupnosti podataka od javnog značaja u regionu. Da bi video sve materijale koje smo prikupili i napravili, idi na stranu Resursi.

U okviru projekta, u Sarajevu (Bosna i Hercegovina) je u oktobru 2012. godine organizovan skup koji je okupio više od 100 aktivista, stručnjaka za tehnologije i predstavnika civilnog društva. TechCamp Sarajevo je zajednička inicijativa partnera okupljenih oko community boost_r-a, Ministarstva spoljnih poslova Sjedinjenih Američkih Država i ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu, i veliki uspeh po svim kriterijumima. Pogledaj video-klip i pročitaj izveštaj sa ovog dvodnevnog susreta.

PARTNERI

Projekat je pokrenut 2012. godine kroz blisku saradnju Fundacje TechSoup i tri organizacije civilnog društva iz regiona – Dokukina, Kosovo2.0 i Zašto ne. Nastavak projekta u 2013. godini, ali i duže, je deo zajedničkih napora od strane TechSoupa i Dokukina, koji se uklapa u širu sliku podrške razvoju civilnog društva na Zapadnom Balkanu, i podizanju kapaciteta za uspostavljanje Vlade 2.0 na regionalnom nivou.

Fundacja TechSoup e usmerena ka tome da svaka organizacija civilnog društva na planeti ima tehnološke resurse i znanja koja su joj potrebna da dostigne svoj puni potencijal. Sa centralom u Varšavi (Poljska), Fondacja predstavlja predstavništvo mreže TechSoup Global, evropsku centralu TechSoup Global, ali i nezavisnu orgnizaciju iz Poljske.

DKQ logoFondacija za nove komunikacije Dokukino (DKQ) ohrabruje građansko učešće i pospešuje komunikaciju u regionu Zapadnog Balkana. DKQ vode profesionalci iz domena Interneta i društvenih medija, posvećeni povećanju vidljivosti napora civilnog društva u transformaciji regiona.

 

 IPKO Fondacija deluje na Kosovu. Njihov cilj je osnaživanje i podrška razvoju nove generacije lidera s vizijom digitalne budućnosti Kosova. Ovi mladi lideri bave se različitim oblastima i imaju raznolika interesovanja, ali ih ujedinjuje posvećenost vrednostima tehnologije, Interneta i informatičkog društva.

Udruženje građana Zašto ne? je u prethodnih 10 godina pokrenulo više inicijativa i projekata, koji su je pozicionirali kao jednog od lidera Bosne i Hercegovine na polju odgovornosti organa vlasti, građanske participacije i novih tehnologija. Neke od inicijativa su: Istinomer, Glasometar – aplikacija za proveru glasačkih preferencija i pravodaznam.ba – pomoć u traženju informacija od javnog značaja; Zašto ne je organizator regionalne POINT konferencije.

Kosovo 2.0 daje glas tihoj manjini na Kosovu: mladima. Kroz website, časopis i grasroots pristup, kombinuje tradicionalne i nove medije radi stvaranja samoodržive platforme koja bi mladima na Kosovu pomogla da postanu informisani i aktivni činioci u životu svojih zajednica i društva